Aplikacje, które warto mieć na swoim telefonie oraz tablecie

Smartfony i tablety to urządzenia dobrze znane nawet dzieciom i osobom starszym. Sprzęty tego typu posiadamy niemal wszyscy, korzystając nieustannie z ich pomocy i funkcjonalności. Zakres możliwości swojego urządzenia można jednak stosunkowo łatwo rozszerzyć. Każdy smartfon oraz tablet posiada dostęp do sklepu z setkami tysięcy, a nawet milionami darmowych aplikacji. Dopiero korzystając z tego typu dodatków można poznać prawdziwe możliwości posiadanego sprzętu. Czy chcesz poznać listę najpraktyczniejszych aplikacji dla smartfonów i tabletów, które według nas warto posiadać? Serdecznie zapraszamy do lektury!

WhatsApp Messenger

Komunikator WhatsApp jest darmową aplikacją umożliwiającą komunikację właścicielom. smartfonów. W celach komunikacyjnych WhatsApp używa połączenia internetowego (4G/3G/2G/EDGE lub Wi-Fi), dzięki czemu może wysyłać i odbierać wiadomości, a także wykonywać połączenia do znajomych. Aby uzyskać dostęp do danej osoby za pośrednictwem WhatsApp’a, należy posiadać jej numer telefonu w swojej książce adresowej. Komunikator ten pozwala na przesyłanie praktycznie wszystkich typów plików – od zdjęcia, poprzez dokumenty tekstowe, aż po nagrania dźwiękowe i pliki muzyczne. Co ważne, WhatsApp oferuje bardzo wysoką jakość połączeń głosowych, dlatego też przez wiele osób jest używany jako zamiennik dla zwykłej sieci telefonicznej.

Facebook Messenger

Skoro jesteśmy w temacie komunikatorów, warto wspomnieć o jeszcze jednym z nich. Aplikacja Facebook Messenger umożliwia natychmiastowy i bezpłatny kontakt z ludźmi znajdującymi się w gronie Twoich znajomych na Facebooku, a także z osobami ręcznie dodanymi do Twoich kręgów. Komunikator ten działa tak jak klasyczne przesyłanie SMS-ów, ale nie trzeba płacić za każdą wiadomość (wykorzystuje on transmisję danych w abonamencie 4G/3G/2G/EDGE lub Wi-Fi). Aplikacja Facebook  Messenger jest jedną z najpopularniejszych w swojej branży. Posiada ona ponad miliard pobrań w samym sklepie Google Play, co trafnie obrazuje jej światowy sukces.

AccuWeather

Czy chcesz być na bieżąco z pogodą? Jeśli tak, aplikacja AccuWeather jest dla Ciebie. Jej nazwa nie wzięła się znikąd. Stanowi ona skrótowe połączenie dwóch angielskich słów, które po rozwinięciu brzmiałyby „Accurate Weather”, czyli „dokładna pogoda”. Producenci programu rzeczywiście działają w zgodzie z nadaną jej nazwą. Na prognozach pogody z AccuWeather można polegać, o czym świadczy ponad 50 000 000 pobrań aplikacji w Google Play oraz kolejne miliony zadowolonych użytkowników. Aplikacja ta jest zdecydowanie najpopularniejszą w swojej branży.

Yanosik

Czy chciałbyś korzystać z pomocy cudownego doradcy, który odsuwałby od Ciebie drogowe niebezpieczeństwa oraz patrole policyjne? Namiastki takiej niebiańskiej pomocy możesz skosztować dzięki aplikacji Yanosik. Bez cienia wątpliwości przyniosła ona prawdziwą rewolucję w społeczności polskich kierowców.

Cały zamysł działania programu polega na współpracy poszczególnych osób z niego korzystających. Załóżmy, że na autostradzie z Warszawy do Poznania doszło do wypadku. Każdy z użytkowników Yanosika widząc ten incydent ma możliwość zgłosić go w aplikacji. Po utworzeniu takiego alertu, kolejni użytkownicy potwierdzają jego prawdziwość lub ostrzegają o jego fałszywości. Ten sam mechanizm postępowania uruchamiany jest w przypadku zgłoszenia patrolu policyjnego oraz innych drogowych zjawisk.

JakDojadę

Jeśli chcesz dojechać gdzieś za pomocą komunikacji miejskiej, ale nie wiesz w jaki sposób możesz to zrobić, aplikacja JakDojadę jest w sam raz dla Ciebie. Intuicyjna, niezawodna i stabilna – oferuje interaktywne plany autobusów miejskich w niemalże każdym polskim mieście. Poza tym aplikacja współpracuje z mapami, co umożliwia nawigacje użytkownika w czasie rzeczywistym.

Tłumacz Google

Aplikacji tej z pewnością nie warto używać w roli słownika, niemniej jednak świetnie sprawdzi się ona w tłumaczeniu pojedynczych wyrażeń, szczególnie gdy potrzebujemy śpiesznej pomocy tego typu. Tłumacz Google działa w setkach języków i pozwala na tłumaczenia pomiędzy każdym z nich. Ostatnimi czasy ta niezwykle praktyczna aplikacja wyposażona została w możliwość tłumaczenia tekstu przy użyciu kamery. Tryb ten okazuje się działać zadziwiająco skutecznie. Ponadto stale rozwijana jest funkcja tłumaczenia mowy, lecz jej najlepsze lata najprawdopodobniej dopiero nadchodzą.

Czy zaopatrzyłeś się niedawno w nowy smartfon lub tablet? Jeśli tak, zadbaj, by każda z tych aplikacji znalazła się w jego pamięci. Robiąc z nich dobry użytek, Twoje urządzenie stanie się nie tylko centrum multimedialnym, lecz także praktycznym narzędziem przydatnym w codziennych obowiązkach.

electro Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *