Programy przyspieszające system Windows. W co warto zaopatrzyć swój komputer?

Mało kto z nas posiada komputer, z którego byłby zadowolony w pełni. Za mało pamięci RAM, kiepska grafika, zbyt wolny procesor – to tylko kilka najpopularniejszych problemów spędzających sen z oczu fanom wirtualnego świata. Należy Ci jednak wiedzieć, iż nawet nie dysponując pokaźnym budżetem możesz zrobić całkiem sporo, by realnie przyspieszyć działanie swojego komputera. Aby było jasne – nie mamy wcale na myśli wymiany komponentów urządzenia, a raczej zastosowanie programów, które odciążą je, podkręcając tym samym tempo ich pracy. Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat rozwiązania tego typu? Zapraszam do krótkiego przewodnika po świecie programów przyspieszających działanie systemu Windows!

Ashampoo WinOptimizer

Ashampoo WinOptimizer to jedna z najbardziej znanych aplikacji służących do podkręcania możliwości systemu operacyjnego. Działa on oczywiście jedynie w środowisku Windows. Ashampoo WinOptimizer stawia sobie za cel trzy główne operacje pozwalające na przyspieszenie komputera:

  • czyszczenie,
  • optymalizacja,
  • ochrona.

Dzięki połączeniu wszystkich trzech wymienionych wyżej metod można osiągnąć niebywale zadowalające rezultaty. Zakres działań programu Ashampoo WinOptimizer jest naprawdę spory. Usprawnia on działanie systemu poprzez naprawianie błędów, usuwanie niepotrzebnych plików (na przykład pozostałości po programach), likwidowanie śmieciowej zawartości, czyszczenie oraz optymalizację rejestru, a także defragmentację dysku. Poza tym Ashampoo WinOptimizer całkiem sprawnie zarządza procesami toczonymi przez komputer, co znacznie poprawia jego wydajność. Program ten jest niestety płatny, niemniej jednak możesz skorzystać z jego darmowej wersji próbnej.

Advanced System Care Ultimate

Program ten to iście kompleksowe rozwiązanie. Advanced System Care Ultimate łączy w sobie cechy antywirusa oraz aplikacji przyspieszającej pracę komputera. Dzięki takiej wszechstronności posiadanych funkcji, posiadacz Advanced System Care Ultimate może być spokojny o zdrowie swojego komputera. Program ten oferuje pełen zakres czyszczenia i optymalizacji systemu Windows, posługując się defragmentacją, dysku, czyszczeniem rejestru, usuwaniem niepotrzebnych plików oraz pełną ochroną antywirusową. Poza tym Advanced System Care Ultimate oferuje rzadko spotykaną usługę przyspieszania Internetu i naprawy luk w zabezpieczeniach sieciowych. Program jest płatny, niemniej jednak jego zakup bez wątpienia będziesz mógł zaliczyć do trafionych inwestycji.

Glary Utilities Pro 5

Glary Utilities Pro 5 to kolejna pozycja warta uwagi fanów komputerowego świata. Posiada on niemal wszystkie opcje ferowane przez programy omówione wcześniej. Glary Utilities Pro 5 oferuje pełen zakres działań mających na celu odciążenie komputera oraz przyspieszenie jego pracy. Największą zaletą tego programu jest jednak prostota, której na próżno szukać w innych wydawnictwach tego typu. Glary Utilities Pro 5 jest skonstruowany tak, aby mógł go używać absolutnie każdy. Poszczególne procesy użytkownik uruchamia za pomocą pojedynczego kliknięcia. Na rynku nie istnieje prostszy w obsłudze program, który umożliwiały tak kompleksowe przyspieszanie funkcji systemowych.

Soft Organizer 6

Soft Organizer 6 to nietypowa propozycja. Program ten wcale nie został zaprojektowany z myślą o bezpośrednim przyspieszaniu pracy systemu, choć jego praca z reguły daje taki pozytywny efekt. Głównym zadaniem Soft Organizer 6 jest zarządzanie programami zainstalowanymi na komputerze. Jest on przydatny szczególnie w przypadku osób, które przeprowadzają na swoim komputerze złożone operacje skoncentrowane na aplikacjach. Soft Organizer 6 umożliwia śledzenie nowych instalacji, grupowe odinstalowywanie aplikacji, a także analizowanie ich pracy. Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu zawartością komputera z pomocą tego programu, można znacznie przyspieszyć jego pracę.

Win Utilities PRO 15

Win Utilities PRO 15 to jeden z ulubieńców użytkowników systemu Windows. Program ten jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi do przyspieszania systemu. Oprócz wszystkich klasycznych funkcji wymienionych powyżej, operuje ona także na przeglądarce, umożliwiając czyszczenie historii jej przeglądania, a także ślady naszych wyszukiwani pozostające w pamięci komputera.

Jeśli Twój sprzęt nie jest już pierwszej młodości, po programach tego typu oczywiście nie powinieneś spodziewać się cudów. Stosując je możesz jednak realnie odciążyć swój komputer, a tym samym nieco przyspieszyć jego działanie. Rezultaty z pewnością będą widoczne. Powodzenia!

electro Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *